ЛР8 zenon: Адміністрування користувачів та блокування

Візуалізація авторизації

Завдання 8.7: Створіть системну змінну для отримання інформації про поточного авторизованого користувача.

Через системну змінну в проекті можна представити оператору інформацію про поточного авторизованого користувача. Давайте зробимо це.

  • Створіть нову змінну
  • В якості драйверу виберіть системний – SYSDRV і натисніть кнопку Next
  • З’явиться діалогове вікно налаштувань, в якому виберіть пункт User administration -> Userfull name
  • Кнопкою Add -> додайте цю змінну і закрийте діалог кнопкою Finish

Таким чином, в переліку змінних в нас з’явиться нова - 'User – full name', яка має наперед визначену функціональність та призначення.

Завдання 8.8: Створіть текст для відображення імені авторизованого користувача.

  • На екрані 'Навігація' над системними кнопками розмістіть елемент Dynamic text, який можна знайти на інструментальній панелі елементів
  • Прив’яжіть цьому елементі створену нами змінну 'User – full name' і зробіть прозорим колір фону

Запустіть проект та авторизуйтесь як 'Інженер'. Зроблене поле відображає повне ім’я. Тепер в процесі роботи Ви будете бачити який користувач в даний момент є активним і відповідно знати які він має права доступу.

До послуг розробника існують іще деякі системні змінні, які Ви можете протестувати самостійно.

Для зручного сприйняття оператором елементів керування для яких потрібна авторизація, система дозволяє представити їх в декількох графічних варіантах: сірим кольором, з графічною позначкою в кутку (наприклад, замок чи інша іконка) або взагалі зробити їх невидимими.

  • Зайдіть у властивості проекту User administration -> Temporary login -> Locked buttons і виберіть зі спадного меню gray
  • Зайдіть у властивості проекту Graphical design -> Locked/Interlocked elements і активуйте бокс Graphical identification active

  

Для того, щоб графічне зображення замка в нас не плуталось з зображенням заблокованих елементів технологією блокувань, яку ми розглянемо пізніше, давайте встановимо усі елементи, для яких потрібна авторизація, в сірий колір, а виконаний нами другий пункт відмініть.