ЛР3 zenon (базовий): проект, екрани, функції

Конфігурування проекту

На даному етапі, після виконаних дій ми маємо робочий простір 'Навчання' з проектом 'PROJECT1'. Усі налаштування створеного проекту знаходяться у вікні властивостей, яке знаходиться в нижній частині середовища розробки. Залежно від вибраного пункту дерева проекту, вікно властивостей буде містити відповідний до нього контекст.

Завдання 3.3: Налаштуйте проект

  • В дереві проекту клікніть на назві проекту

  • У вікні властивостей з’являться усі найважливіші налаштування цього проекту. Більшість з них зараз займати не будемо. Поступово, ми з ними познайомимося. Зараз лише змінимо графічне представлення екранів нашого проекту. 
  • В розділі Graphical design для пункту Runtime title зі спадного меню виберіть no title (full screen)
  • При цьому, екрани дисплейних мнемосхем не будуть містити заголовку з системними кнопками. Інші варіанти вибору дозволяють встановлювати заголовок для екранів, системні кнопки закриття та згортання.

    Справа від вікна властивостей проекту знаходиться вікно інтерактивної допомоги, яке автоматично виводить довідкову інформацію відносно активованих опцій. Таким чином, розробник відразу може орієнтуватись в призначенні тієї чи іншої властивості.    

    При створенні проекту система керування на жорсткому диску автоматично створить усі необхідні папки. По замовчуванню, RT-файли проекту міститься в директорії zenon_Projects. Також, кожному проекту присвоюється унікальний Project ID, який відповідає створеній папці у внутрішній SQL-базі zenon. Всю цю інформацію можна знайти у властивостях проекту, розділ General.

    Конкретні шляхи розміщення файлової структури системи, залежно від операційної системи, описані в мануалі Installation and updates -> File structure