ЛР4 zenon(базовий): Змінні

Налаштування драйверу

Драйвери

В цій лабораторній роботі ми перейдемо до технічної сторони створення будь-якого проекту – організації зв’язку з апаратними засобами. Для цього ми виберемо та сконфігуруємо комунікаційний драйвер, а потім на його базі створимо декілька змінних.  

Система керування отримує дані від обладнання через драйвер. Він вибирається відповідно до мережевого протоколу чи виробника PLC. В zenon інтегровано понад 300 різноманітних драйверів для підключення до найбільш розповсюдженого обладнання.

Завдання 4.1. Створіть та законфігуруйте драйвер для зв'язку з VIPA 300 по S7 TCP/IP.

  • В менеджері проекту зайдіть в вузол Variables і виберіть пункт Driver

Як Ви бачите у вікні детального перегляду, тут вже є декілька драйверів для створення внутрішніх, математичних та системних змінних

  • У вікні детального перегляду клікніть на іконці New driver

Автоматично відкриється вікно вибору драйверу.

  • Знайдіть папку Vipa і виберіть драйвер S7 TCP-IP
  • Перейменуйте його на 'VIPA 300' і підтвердіть зроблений вибір кнопкою OK

Перейменування драйверу може знадобитись тоді, коли  Ви буде створювати мультитдайверну систему з багатьма контролерами.

Тепер відкриється діалогове вікно конфігурування драйверу.

  • Переведіть Mode в Simulation – static

Якщо буде стояти режим Hardware після запуску Runtime система відразу спробує з’єднатися з PLC. Оскільки у нас фізично його немає, то в проекті з’явиться помилка комунікації. Для нашого прикладу ми будемо працювати в стимуляційному режимі. В інших закладках налаштовуються комунікаційні параметри. Докладно про них можна знайти в мануалі на відповідний драйвер. При роботі в режимі симуляції жодних додаткових налаштувань робити не потрібно.

  • Закінчіть конфігурування драйверу натиснувши кнопку OK