Лабораторне заняття 7. Основи Ethernet та IP.
ДОДАТОК 7.3. ВСТАНОВЛЕННЯ І РОБОТА З WIRESHARK
Д.7.3.3. Робота з утилітою
На рис. Д.11 зображене основне вікно програми Wireshark. У стандартному режимі вікно сніферу ділиться на 3 панелі: панель списку захоплених пакетів (packet lists), панель деталізації пакету (packet details), панель побайтового відображення пакетів (packet bytes).
Рис.Д.11. Основне вікно сніферу Wireshark.
Панель списку пакетів вміщує всі пакети, які захоплені з мережі, попередньо відфільтровані через умову фільтру (Filter). Список можна відсортувати по будь-якому полю (в прямому або зворотному порядку) – для цього треба натиснути по заголовку відповідного поля. Кожний рядок вміщує наступні поля (по замовченню)
- порядковий номер пакету (No.);
- час надходження пакету (Time);
- джерело пакету (Source);
- пункт призначення (Destination);
- протокол (Protocol);
- інформаційне поле (Info).
Список полів які будуть відображатися в панелі списку як колонки налаштовується в Edit/Perferencis/Columns (рис.Д12). Для того, щоб зміни вступили в силу, після добавлення колонок треба натиснути “Apply”.
Панель деталізації пакетів показує ієрархічну протокольну структуру вибраного в панелі списку пакету. Тобто вказується вкладеність PDU (пакетів) один в одного, згідно відомих Wireshark протоколів. При виділенні PDU, його вміст в байтах показується на панелі побайтового відображення. При розкриванні PDU (+), виводиться детальний аналіз його полів. Так, наприклад, на рис.Д.11 видно, що в кадр EthernetII вкладений пакет IPv4, в який в свою чергу вкладений пакет ICMP (Internet Control Message Protocol). Для виділених пакетів видно поля та їх значення, які розділені через двокрапку. Так, наприклад, на рис.Д.11 видно, що поле ICMP-пакету з назвою Type має значення 0, що вказує на тип «Echo (ping) reply».
Рис.Д.12.
На панелі побайтового відображення пакетів для виділених пакетів показується його 16-кове та символьне представлення.