Стандарти ОРС

Ідентифікатори ItemID

Способи ідентифікації даних.  ItemID – це унікальний, в межах OPC-Сервера, символьний ідентифікатор, який однозначно ідентифікує дані (теги) на цьому Сервері. Тобто він не повинен вказувати, з якого пристрою беруться дані, а тільки де вони розміщуються на Сервері. Частіше всього ItemID створюються за допомогою конфігуратора ОРС Сервера. Саме там і конфігурується розміщення джерела даних.

В деяких реалізаціях ItemID може створюватись автоматично. В цьому випадку розміщення джерела даних, зона нечутливості, мінімум та максимум і інше вказується в самому символьному рядку ідентифікатора. Наприклад, символьний рядок ItemID "MODBUS01:5!%MW100" в OFS Server (OPC Server від Schneider Electric) означає, що джерело даних розміщується на шині Modbus у Веденого з адресою 5, в змінній %MW100.

Доступ до списку ItemID (Об’єкт OPCBrowser).  Для зручності ідентифікації джерела даних, ОРС-Сервер опціонально може підтримувати об’єкт-навігатор OPCBrowser. В версіях ОРС DA 1.0/2.0 та ОРС DA 3.0 реалізація механізмів навігації відрізняється, однак і в першому і в другому випадку весь перелік ItemID може формувати плаский список (flat) або ієрархічне дерево (hierarchical). Ієрархічна структура формується у вигляді дерева, приклад якого наведений на рис.8.6.

OPCBrowser, як правило, потрі-бен тільки для Клієнтів, які необхідно конфігурувати, наприклад SCADA. У випадку його відсутності, користувачу треба добре знати правило формування символьного рядку ItemID для конкретного ОРС-Сервера, адже це не обумовлено в стандарті. Так наприклад, в рядку ItemID з рис.8.6 замість відокремлюючих крапок можуть використовуватися інші символи, наприклад "!".