Лабораторне заняття 2. Асинхронні послідовні інтерфейси. Ч2. СИМВОЛЬНИЙ ОБМІН.
6. ДОДАТОК 2.7. ПРИЗНАЧЕННЯ ASCII-BOT ТА ОПИС ПРОТОКОЛУ ОБМІНУ З НИМ.
Д.2.7.1. Призначення.
ASCII-BOT – це проект для віртуального ПЛК CodeSys Control Win, розроблений на кафедрі ІАСУ НУХТ спеціально для даної лабораторної роботи. Задача студента – отримати від ASCII-BOTа завдання. Цілю такого спілкування з ботом є розуміння принципів використання протоколів обміну.
ASCII-BOT має візуальний інтерфейс (рис.Д25) за допомогою якого можна побачити його активність (індикатори RX, TX). Бот підключений до віртуального порту COM4, який в свою чергу через віртуальний нуль-модем з’єднаний з COM3. Таким чином, щоб обмінюватися з ботом, необхідно відправляти команди і отримувати відповіді з порту COM3.
рис.Д25
Д.2.7.2. Опис протоколу обміну.
Для того щоб спілкуватися з будь-яким пристроєм по мережі необхідно визначити правила спілкування. Для спілкування з ASCII-BOTом визначені наступні правила (протокол обміну).
- Обмін відбувається з використанням текстових повідомлень.
- Між користувачем (клієнтом) і ботом (сервером) ведеться діалог: ASCII-BOT очікує запит від користувача, після чого надсилає йому відповідь, якщо запит боту зрозумілий.
- Починається обмін з вітання-запиту користувача словом "Привіт". Якщо вітання-запит прийнято, ASCII-BOT відповідає "Привіт!Який у Вас номер варіанту?"
- Після виконання п.2 необхідно відправити номер свого варіанту, після чого бот повинен спитати, чи дійсно це варіант згідно Вашого прізвища.
- Якщо після п.3 відправити підтвердження "так", бот повідомляє Вам завдання згідно варіанту, якщо інше слово, бот переходить до п.2.